Güncelleme: Mon, 22 Apr 2013 05:56:03 GMT | By Copyright (c) WENN 2013, All Rights Reserved., www.wenn.com
Günay'da türküler geçidi

Türk Halk Müziği'nin altı dev ismi "Türküler Bizi Anlatır" projesi kapsamında Günay'da sahne aldı.Türk Halk Müziği'nin altı dev ismi "Türküler Bizi Anlatır" projesi kapsamında Günay'da sahne aldı. - 1 (© © WENN)
Sonraki
Önceki
Önceki
  • Türk Halk Müziği'nin altı dev ismi "Türküler Bizi Anlatır" projesi kapsamında Günay'da sahne aldı. - 1 (© © WENN)
  • Birbirinde güzel halk türkülerini seslendiren sanatçılar, davetlilere unutulmaz bir müzik ziyafeti çekti. - 2 (© © WENN)
  • Günay'daki program, yaklaşık bir yıldır hazırlıkları süren projenin sadece ilk adımı. - 3 (© © WENN)
  • 6 sanatçı Türkiye'yi kapsayan program çalışmalarıyle türkülere kaybettiği popülariteyi yeniden kazandırmaya çalışacak - 4 (© © WENN)
  • "Bir ülkeyi ve halkını tanımak istiyorsanız türkülerini dinleyin" diyen sanatçılar, ayrıca gelecek sonbaharda bir albüm çıkarmaya da hazırlanıyor. - 5 (© © WENN)
  • Konser öncesi bir basın toplantısı veren ünlü türkücüler, yaptıkları "6 yaşında bir çocuk önce Aşık Veysel'i, Pir Sultan'ı bilecek, sonra isterse gitsin Michael Jackson'un 7 ceddini ezberlesin" çıkışıyla dikkat çekti. - 6 (© © WENN)
  • Türk Halk Müziği'nin altı dev ismi "Türküler Bizi Anlatır" projesi kapsamında Günay'da sahne aldı. - 7 (© © WENN)
Sonraki
© WENNGöster
Önceki1 of 7Sonraki
Galeriyi paylaş

Türk Halk Müziği'nin sevilen sesleri İzzet Altınmeşe, Belkıs Akkale, Bedri Ayseli, Nuray Hafiftaş, Selahattin Alpay ve Süreyya Davulcuoğlu Günay Restaurant'ta sahne aldı.

Yıllar sonra ilk kez 'Türküler Bizi Anlatır' projesi için bir araya gelen ünlü sanatçılar, kendilerini dinlemeye gelen konuklara muhteşem bir gece yaşattılar.

Hazırlıkları yaklaşık bir yıldır devam eden ve tüm Türkiye'yi kapsayacak konser çalışmalarına Günay programıyla start veren 6 ünlü türkücü; "Bizleri menajerimiz Kemal Aslan buluşturdu ve bu proje ortaya çıktı. Bir ülkeyi ve halkını tanımak istiyorsanız, türkülerini dinleyiniz. Türküler o ülkenin ve halkının tercümanıdır. Türküler Bizi Anlatır" diye konuştu.

Türküleri yeniden popüler hale getirmek istedikleri için bu projede yer aldıklarını söyleyen sanatçılar bir de albüm çıkaracak. Farklı sanatçıların yer alacağı albümün Eylül - Ekim aylarında müzikseverlerle buluşması bekleniyor.

Kim, kiminle?Kim, kiminle, nerede?